Senad Haciç’in Ziyareti

10 aralık 2011 tarihinde Bosna Hersek’in Banoviçi şehrinden Hac vazifesi için Mekke’ye gitmek üzere yaya olarak yola çıkan Boşnak Müslüman Senad Haciç Türkiye’ye ulaştı. 31 Aralık 2011 günü akşam saatlerinde yurda giriş yapan Haciç geceyi Edirne Mimar Sinan Vakfı misafirhanesinde geçirdikten sonra ertesi gün Balkan Kültür Merkezi’nde  bir basın toplantısı düzenledi. Haciç basın toplantısının ardından Hasan Gümüş’ü ziyaret etti. Yolculuğu hakkında bilgi veren Haciç görüşmede gördüğüm güzel karşılama ve misafirperverlikten dolayı Gümüş’e teşekkür etti. Hasan Gümüş de kutlu bir misafirle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Haciç’e yolculuğu için dua etti.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

10 aralık 2011 tarihinde Bosna Hersek’in Banoviçi şehrinden Hac vazifesi için Mekke’ye gitmek üzere yaya olarak yola çıkan Boşnak Müslüman Senad Haciç Türkiye’ye ulaştı. 31 Aralık 2011 günü akşam saatlerinde yurda giriş yapan Haciç geceyi Edirne Mimar Sinan Vakfı misafirhanesinde geçirdikten sonra ertesi gün Balkan Kültür Merkezi’nde  bir basın toplantısı düzenledi.

Haciç basın toplantısının ardından Hasan Gümüş’ü ziyaret etti. Yolculuğu hakkında bilgi veren Haciç görüşmede gördüğüm güzel karşılama ve misafirperverlikten dolayı Gümüş’e teşekkür etti. Hasan Gümüş de kutlu bir misafirle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Haciç’e yolculuğu için dua etti.

Hasan GÜMÜŞ

Takip Edin...

Sohbet Takvimi

Sohbetler

Ziyaretler

Eserler

Eserler

Kur’an “Oku” ile başlar. Okumanın “dinleme” anlamı da vardır. “Edep’te” dinlemekten başlar”.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

ÖNCE DİNLE

Dinleme paylaşmadır.Zordur.Derdini anlatan kişinin derdini dinleme, mutluluğunu anlatan kişinin mutluluğunu dinleme,ana-babanın,hocanın nasihatlerini dinleme hep nefsin ağrına giden işlerdir.

 

HAYAT BEDAVA DEĞİL

Pişmanlığın dört çeşit olduğu söylenir. Günlük pişmanlık,yıllık pişmanlık, ömürlük pişmanlık ve ebedi pişmanlık. Bitmeyen, bitmeyecek pişmanlık ebedi pişmanlıktır. Allah korusun bu dünyadan imansız göçenler bu tür pişman olanlardır. Ebediyen ah vah edeceklerdir bu tür pişmanlar.

 

ALLAH ( C.C. ) VE GÜZEL İSİMLERİ

"O, öyle bir Allah'tır ki O'ndan başka ilah yoktur.Görülmeyeni ve görüleni bilendir.O Rahman ve Rahim.O öyle bir Allah'tır ki kendisinden başka hiç bir ilah yoktur.O malik ve sahiptir, münezzehtir,selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip karuyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran,  büyüklükte eşi olmayandır."

 

PEYGAMBER EFENDİMİZ

Biz Müslümanlar en fazla, sevginin yaratıcısı, hem kendisi çok seven, hem de çok sevilen, sevdiklerimizi bize bağışlayan ve sevdiklerimizin sevgisini koymak için bize gönüller veren Cenab-ı Allah’ı, bütün sevgilerin üzerinde bir sevgiyle severiz. İkinci olarak, özü sevgi, mayası sevgi ile karılmış, sevginin yaşayan hali, yürüyen hali, sevginin nasıl yaşanacağını bize gösteren Sevgili Peygamberimizi, Cenab-ı Allah’tan sonra en fazla severiz.