Kırcaali Ziyareti

Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş ve beraberindeki heyet Bulgaristan Kırcaali'ye günübirlik ziyaret gerçekleştirdi. Edirne İmam Hatip Lisesinin emektar hocalarından Niyazi Dağ ve Vakfımız yetkililerinden oluşan heyet, ilk olarak Kırcaali'ye bağlı Strandjevo (Mahmutlu) Köyünü ziyaret etti.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş ve beraberindeki heyet Bulgaristan Kırcaali’ye günübirlik ziyaret gerçekleştirdi.

Edirne İmam Hatip Lisesinin emektar hocalarından Niyazi Dağ ve Vakfımız yetkililerinden oluşan heyet, ilk olarak Kırcaali’ye bağlı Strandjevo (Mahmutlu) Köyünü ziyaret etti.

Daha sonra Mestanlı’da bulunan İlahiyat Lisesini ziyaret eden heyet okul müdürü Ahmet Bozov ile görüşerek okul hakkında bilgi aldı.

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Ahmet ile de görüşen heyet temaslarının ardından yurda döndü.

Hasan GÜMÜŞ

Takip Edin...

Sohbet Takvimi

Sohbetler

Ziyaretler

Eserler

Eserler

Kur’an “Oku” ile başlar. Okumanın “dinleme” anlamı da vardır. “Edep’te” dinlemekten başlar”.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

ÖNCE DİNLE

Dinleme paylaşmadır.Zordur.Derdini anlatan kişinin derdini dinleme, mutluluğunu anlatan kişinin mutluluğunu dinleme,ana-babanın,hocanın nasihatlerini dinleme hep nefsin ağrına giden işlerdir.

 

HAYAT BEDAVA DEĞİL

Pişmanlığın dört çeşit olduğu söylenir. Günlük pişmanlık,yıllık pişmanlık, ömürlük pişmanlık ve ebedi pişmanlık. Bitmeyen, bitmeyecek pişmanlık ebedi pişmanlıktır. Allah korusun bu dünyadan imansız göçenler bu tür pişman olanlardır. Ebediyen ah vah edeceklerdir bu tür pişmanlar.

 

ALLAH ( C.C. ) VE GÜZEL İSİMLERİ

"O, öyle bir Allah'tır ki O'ndan başka ilah yoktur.Görülmeyeni ve görüleni bilendir.O Rahman ve Rahim.O öyle bir Allah'tır ki kendisinden başka hiç bir ilah yoktur.O malik ve sahiptir, münezzehtir,selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip karuyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran,  büyüklükte eşi olmayandır."

 

PEYGAMBER EFENDİMİZ

Biz Müslümanlar en fazla, sevginin yaratıcısı, hem kendisi çok seven, hem de çok sevilen, sevdiklerimizi bize bağışlayan ve sevdiklerimizin sevgisini koymak için bize gönüller veren Cenab-ı Allah’ı, bütün sevgilerin üzerinde bir sevgiyle severiz. İkinci olarak, özü sevgi, mayası sevgi ile karılmış, sevginin yaşayan hali, yürüyen hali, sevginin nasıl yaşanacağını bize gösteren Sevgili Peygamberimizi, Cenab-ı Allah’tan sonra en fazla severiz.