İş Adamı Mimar Murat Yılmaz’ın Ziyareti

Trakya Üniversitesi’nde öğrencilik yıllarında Edirne Mimar Sinan Vakfı misafirhanelerinde kalan iş adamı Mimar Murat Yılmaz, Hasan Gümüş’ü ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Edirne yıllarında Hasan Gümüş’ün yaptığı özel derslere katıldığını belirten Murat Yılmaz gençlik yıllarında Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Hasan Gümüş’ten gördüğü maddi ve manevi destekleri unutmalarının mümkün olmadığını söyledi. Yılmaz vakıf şuurunun ve hizmetlerin gelecek nesillere aktarılmasında üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu kaydetti.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

Trakya Üniversitesi’nde öğrencilik yıllarında Edirne Mimar Sinan Vakfı misafirhanelerinde kalan iş adamı Mimar Murat Yılmaz, Hasan Gümüş’ü ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Edirne yıllarında Hasan Gümüş’ün yaptığı özel derslere katıldığını belirten Murat Yılmaz gençlik yıllarında Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Hasan Gümüş’ten gördüğü maddi ve manevi destekleri unutmalarının mümkün olmadığını söyledi. Yılmaz vakıf şuurunun ve hizmetlerin gelecek nesillere aktarılmasında üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu kaydetti.

Balkan Kültür Merkezi, Güldeste Çocuk Yuvası ve Güldeste yurdunun inşasında öncülük yapan ve maddi destek sağlayan Murat Yılmaz Vakıf tesislerini de gezerek incelemelerde bulundu. Murat Yılmaz Vakıf tesislerini çok beğendiğini ancak yapılanların yeterli olmadığını, yapılacak hayırlı işlerde her zaman Vakfın yanında olduğunu belirtti.

Hasan Gümüş de Murat Yılmaz’a yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Hasan GÜMÜŞ

Takip Edin...

Sohbet Takvimi

Sohbetler

Ziyaretler

Eserler

Eserler

Kur’an “Oku” ile başlar. Okumanın “dinleme” anlamı da vardır. “Edep’te” dinlemekten başlar”.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

ÖNCE DİNLE

Dinleme paylaşmadır.Zordur.Derdini anlatan kişinin derdini dinleme, mutluluğunu anlatan kişinin mutluluğunu dinleme,ana-babanın,hocanın nasihatlerini dinleme hep nefsin ağrına giden işlerdir.

 

HAYAT BEDAVA DEĞİL

Pişmanlığın dört çeşit olduğu söylenir. Günlük pişmanlık,yıllık pişmanlık, ömürlük pişmanlık ve ebedi pişmanlık. Bitmeyen, bitmeyecek pişmanlık ebedi pişmanlıktır. Allah korusun bu dünyadan imansız göçenler bu tür pişman olanlardır. Ebediyen ah vah edeceklerdir bu tür pişmanlar.

 

ALLAH ( C.C. ) VE GÜZEL İSİMLERİ

"O, öyle bir Allah'tır ki O'ndan başka ilah yoktur.Görülmeyeni ve görüleni bilendir.O Rahman ve Rahim.O öyle bir Allah'tır ki kendisinden başka hiç bir ilah yoktur.O malik ve sahiptir, münezzehtir,selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip karuyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran,  büyüklükte eşi olmayandır."

 

PEYGAMBER EFENDİMİZ

Biz Müslümanlar en fazla, sevginin yaratıcısı, hem kendisi çok seven, hem de çok sevilen, sevdiklerimizi bize bağışlayan ve sevdiklerimizin sevgisini koymak için bize gönüller veren Cenab-ı Allah’ı, bütün sevgilerin üzerinde bir sevgiyle severiz. İkinci olarak, özü sevgi, mayası sevgi ile karılmış, sevginin yaşayan hali, yürüyen hali, sevginin nasıl yaşanacağını bize gösteren Sevgili Peygamberimizi, Cenab-ı Allah’tan sonra en fazla severiz.