Muratlı Ve Çorlu Ziyareti

Tekirdağ’ın Muratlı İlçesinde bu yıl kurulan Balkan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nü ziyaret eden Hasan Gümüş, kulüp yetkililerinden çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. 21 Aralık 2011 günü beraberinde Edirne Mimar Sinan Vakfı’ndan bir grupla birlikte Muratlı’ya gelen Hasan Gümüş buradaki temaslarının ardından Çorlu’ya geçti. Çorlu Sosyal Oluşum Derneği’nin yeni binasında düzenlenen haftalık olağan programa katılan Hasan Gümüş, Dernek başkanı Ömer Şanal ve ilgililerden bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

Tekirdağ’ın Muratlı İlçesinde bu yıl kurulan Balkan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nü ziyaret eden Hasan Gümüş, kulüp yetkililerinden çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. 21 Aralık 2011 günü beraberinde Edirne Mimar Sinan Vakfı’ndan bir grupla birlikte Muratlı’ya gelen Hasan Gümüş buradaki temaslarının ardından Çorlu’ya geçti. Çorlu Sosyal Oluşum Derneği’nin yeni binasında düzenlenen haftalık olağan programa katılan Hasan Gümüş, Dernek başkanı Ömer Şanal ve ilgililerden bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi.

Hasan GÜMÜŞ

Takip Edin...

Sohbet Takvimi

Sohbetler

Ziyaretler

Eserler

Eserler

Kur’an “Oku” ile başlar. Okumanın “dinleme” anlamı da vardır. “Edep’te” dinlemekten başlar”.
Siyer-i NebiKur'an ve Tefsir

ÖNCE DİNLE

Dinleme paylaşmadır.Zordur.Derdini anlatan kişinin derdini dinleme, mutluluğunu anlatan kişinin mutluluğunu dinleme,ana-babanın,hocanın nasihatlerini dinleme hep nefsin ağrına giden işlerdir.

 

HAYAT BEDAVA DEĞİL

Pişmanlığın dört çeşit olduğu söylenir. Günlük pişmanlık,yıllık pişmanlık, ömürlük pişmanlık ve ebedi pişmanlık. Bitmeyen, bitmeyecek pişmanlık ebedi pişmanlıktır. Allah korusun bu dünyadan imansız göçenler bu tür pişman olanlardır. Ebediyen ah vah edeceklerdir bu tür pişmanlar.

 

ALLAH ( C.C. ) VE GÜZEL İSİMLERİ

"O, öyle bir Allah'tır ki O'ndan başka ilah yoktur.Görülmeyeni ve görüleni bilendir.O Rahman ve Rahim.O öyle bir Allah'tır ki kendisinden başka hiç bir ilah yoktur.O malik ve sahiptir, münezzehtir,selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip karuyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran,  büyüklükte eşi olmayandır."

 

PEYGAMBER EFENDİMİZ

Biz Müslümanlar en fazla, sevginin yaratıcısı, hem kendisi çok seven, hem de çok sevilen, sevdiklerimizi bize bağışlayan ve sevdiklerimizin sevgisini koymak için bize gönüller veren Cenab-ı Allah’ı, bütün sevgilerin üzerinde bir sevgiyle severiz. İkinci olarak, özü sevgi, mayası sevgi ile karılmış, sevginin yaşayan hali, yürüyen hali, sevginin nasıl yaşanacağını bize gösteren Sevgili Peygamberimizi, Cenab-ı Allah’tan sonra en fazla severiz.